Vratice se rode
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vratice se rode

Najbolja serija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Komentari o Seriji "Vratice se Rode"

Ići dole 
+9
Mr_Meza
die7
Baba Ruza
sparx
srna
Daniella
igor.l
Ratma Finsa
Admin
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin



Broj poruka : 26
Datum upisa : 29.12.2007

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSre Jan 02, 2008 3:46 pm

Svi clanovi bilo da su registrovani ili ne mogu da ostave svoju poruku ovde.

Uzivajte uz seriju koju ste zasluzili.
Nazad na vrh Ići dole
https://vraticeserodee.forumsr.com
circus
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 3:00 am

Prva serija koju pokusavam da pratim posle 26-te epizode "Dinastije" - juna (ako se ne varam) daleke 1984-te! Mozda se i vrate!
Nazad na vrh Ići dole
Ratma Finsa




Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.01.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeČet Jan 17, 2008 4:09 pm

Fenomenalna serija, a primecujem i da je svi ljudi iz mog okruzenja prate, sto se retko desava, pa dolazim do zakljucka i da je prilicno gledana. Mada je humor u seriji ipak shvatljiviji urbanoj populaciji, pa mozda serija i nema rejting na nivou "Selo gori, a baba se ceslja" pig . Kako god, mislim da je serija itekako doprla do ciljne grupe ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Maja
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Jan 25, 2008 11:56 pm

Svaki komentar je suvišan. Serija je odlična, a što se tiče dela populacije koja je prati, budite uvereni da nisu u pitanju samo "urbani likovi ", već i veliki deo rualne, inteligentne ekipe, seljaka iz Vojvodine, koji u ovome vide i humor i realnost i svoju svakodnevicu, koji plaču nad smehom Srbije koja šeni uz Selo gori... ili šta ja znam šta već...
Nevezano za tematiku, savršena je i glumačka ekipa, autori, saradnici,... A tek muzikaaa,...NO COMENT_- SVAKA VAM ČAST!
Nazad na vrh Ići dole
Pauchak
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Odlicna serija   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Jan 26, 2008 7:30 pm

Evo poslije dosta pozitivnih kritika koje sam cula od drustva u BG, serija se konacno pocela prikazivati i kod nas u Sarajevu. cheers Prikazane su dvije epizode i mogu samo da kazem da je zasluzila sve pohvale Exclamation Ekipa je izuzetna, muzika odlicna, sve u svemu jedna urbana serija nakon mnooogo vremena. cheers Jedva cekam sljedeci petak!
Nazad na vrh Ići dole
igor.l




Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.02.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Feb 02, 2008 3:28 am

Sve cestitke pre svega reziji, glumcima, scenaristi, tekstopiscu i ostalima.... Samo mislim da u celoj prici fali Nenad Jezdic!! Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Nesa
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Nazalost...   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Apr 19, 2008 11:14 pm

Nazalost, euforija koja me je drzala od serijala epizoda 1-5, pa zatim 6-10, pa donekle i 11-15 prestala je lagano i otisla u nepovrat...
Ne znam sta se desilo... Mozda ta rasuta radnja na suvise likova i nedovrsenim i neizgovorenim dijalozima ili sta vec...
Mislim, misam neki strucnjak po pitanju dramaturgije, pisanja scenarija ili sta god vec, ali uprkos impoyantnoj
glumackoj ekipi i dobro zapocetoj prici i radnji, negde se zalutalo...
Sve vise imam utisak da napokon i samo autori jedva cekaju kraj serijala, da i sami ne znaju kako da ga pametno zavrse,
kako da spoje 2 lokacije, Barandu i Beograd, kako da "namire" sve glavne i one malo manje glavne glumce...
Ma opste ludilo... Jos i ova nesreca prvo sa Kojom i njegovom bolescu, a sada i sa onim nesrecnim Ljupcom, Bog da mu dusu prosti.
Sve u svemu ja sam od extremno velikog fana i tako to dosao petkom na otprilike varijantu a evo su Rode, super...
Pre toga sam petkom u pocetku u 8 a kasnije u 9 gasio svetla na gajbi i ucutkivao dete...

Eto toliko od mene.
Nadamo se najboljem, ruku na srce ovo je ipak najbolja serija na ovim prostorima u poslednje vreme.
Na moju veliku zalost negde je izgleda izgubila ta povelika krila koja je dobila na samom pocetku (epizode 1-5)...
Cekamo kraj i mozda neku reprizu za kojih 5-10 godina kada ce nam to verovatno izgledati mnogo bolje...

Pozdrav, Nesa
Nazad na vrh Ići dole
Daidza
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: naprijed rode   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePon Apr 28, 2008 9:29 pm

Svaka cast, zivim u Francuskoj, cuo sam i krenuo traziti tu famoznu seriju. Nasavsi je ja sam nekoliko noci gledao na Youtube-u i skinuo skoro sve epizode, dosao sam do 20-te i sad me fata nervoza kad ce nastavci jer serija je mrak sto bi rekli mi u Bosni, a vidim da se gleda sirom bivse Yu. Izgleda da nas ta grupa beogradskih sitnih lopova ponovo ujedinila. Zna li neko kad ce se nastaviti
Nazad na vrh Ići dole
Daniella

Daniella


Broj poruka : 19
Godina : 33
Location : Beograd/Zvezdara
Datum upisa : 19.04.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Maj 02, 2008 1:19 pm

Odlicna je serija!
Zao mi je da nisam gledala s pocetka (pocela da gledam na 5 epizodi) ali znam o cemu se radi i to. Laughing
Ali ja pocetku mrzila tu seriju.Zato sto tata svaki petak u 21:00 samo gledao tu seriju.Ali posle sam i ja mu pridruzila,cak i gledam tu seriju ranije nego on. Razz
Nazad na vrh Ići dole
srna

srna


Broj poruka : 12
Datum upisa : 02.05.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Maj 02, 2008 5:54 pm

Daidža, večeras u 9, 21. epizoda, a već imaš na Youtube nešto.


Nikad ništa bolje i realnije snimljeno od ovoga , ne traba nama mnogo mašte , gdje god da dođemo imamo mi "Vratiće se rode" .Pitanje je samo koliko mlađe genaracije kapiraju poruku, a valjda će im vremenom sjesti... Idea
Nazad na vrh Ići dole
DJM
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeNed Maj 04, 2008 5:37 am

Znaci, ja iskreno sam bio veliki fan domace kinematografije... Vremenom, dosadi mi (da ne kazem smuci mi se) taj nas namcorski i pesimisticki pogled na svet...
A onda su dosle rode Very Happy
(Mislim, nisu rode komedija, ali opet, ima tu nesto... nesto sto tera dalje...)

Zaista, sve je na svom mestu, od soundtracka preko fotografije i naravno glume.
I zaista, ima malo Tarantinove krvi ovde, hehehe Smile

U svakom slucaju da ne tupim puno... Najbolja serija u zadnjih... hmmm, 15-20 godina.

Pozzzz iz Pozarevca.
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSre Maj 07, 2008 11:13 pm

Odlicna serija, ali zasto ? ZASTO u 21. epizodi toliko smrti ? Imalo je smila da Pera umre od srca i to je skroz OK. I, to sto se zena obesila ima donekle smisla, ali u istom danu da im i kcerka strada dok skida majku sa vesala, pa to je previse. Stvarno previse.
Nadam se da se kcerka samo onesvestila pa da ce je mozda Milenko odneti u hitnu. A ako nije tako, za mene je verovatno ova serija gotova i necu je nikad vise ponovo gledati. A mislio sam da je geldam bar jos 100 puta.
pig
Nazad na vrh Ići dole
Mr.McMah
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeNed Maj 11, 2008 12:55 pm

jeli samo serija ima 25 epizoda
Nazad na vrh Ići dole
srna

srna


Broj poruka : 12
Datum upisa : 02.05.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeNed Maj 11, 2008 1:33 pm

bio bi fazon da kad dođu do nule , pošto idu unatrag ponovo krenu snimati od jedinice naravno ,a po pošto im ideja ne nedostaje nadam se da će i biti tako... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ghostbus
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Rode su super   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Maj 16, 2008 11:28 am

Pozz @ll
Serija je boli glava i nema je na balkanu bolje sad za sad....
pozdrav iz Sarajeva
Nazad na vrh Ići dole
Rimbaud
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Maj 16, 2008 12:39 pm

Ja nisam veliki ljubitelj nasih serija a kada kazem nasih mislim na citav Balkan. Filmovi su mi u takvoj situaciji bili od velike pomoci. Iz Sarajeva sam ali ne cijenim samo rezisere sa nase akadamije koji su cuda cinili nakon rata vec i odlicne filmove koji dolaze iz Srbije, povremeno, pa cak i iz Hrvatske koja obicno ne raspolaze filmskim talentima i gdje ljudi nemaju ne djele mentalitet sa kao Srbima i Bosancima. Medjutim Rode gledam redovno i moram da kazem da sam odusevljen. Ne znam da li je to zbog manjka dobrih serija ali to nije ni bitno jer nakon dugo vremena posvecenog West Wingu, Deadwoodu, Lostu, (moram da spomenem Dextera koji jos nije postao popularan kod nas), konacno mogu da se opustim uz nesto puno poznatije, prirodnije.

Koliko god ova serija izgledala kao hrpa prenatrpanih fimskih pravaca oni se kao i ovaj nas Balkan medjusobno nadopunjuju i dok u Americi filozofija zivljenja, metaforicki likovi i psihologija nikada ne mogu da se mjesaju sa sitnim kriminalcima kao ni urbano sa ruralnim kod nas to prolazi sjajno.

Dok ja u jednoj sobi uzivam u izrazima lica i svakoj rijeci Milenka i Eksera moj brat se valja od smijeha Duletovim provalama u susjednoj sobi jer ga valjda podsjecaju na lokalne kriminalce.

Ova serija je za one otvorenog uma ali ce se i oni koji gledaju dva metra ispred dosta dobro zabaviti.
Nazad na vrh Ići dole
sparx

sparx


Broj poruka : 22
Godina : 34
Datum upisa : 16.05.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Maj 16, 2008 9:57 pm

Serija je jako dobra, izuzetno kvalitetna, konacno nesto dobro posle toliko limunada koje su nam servirane!!! Odlicnu su i glumci, konacno mogu da pokazu svoje pravo umece! Scenario je jako dobar, u principu tuzna prica koja se pokazuje i na komican nacin. Definitivno serija koja nije za siroke narodne mase!
Nazad na vrh Ići dole
gost
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 9:08 pm

Svaka cast cijeloj ekipi, naklon do poda za ovako dobru seriju. bravo, bravo, bravo!!!!!!
poz iz zg
Nazad na vrh Ići dole
Gica
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Taman posla samo 25   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 1:33 am

Ja i moja porodica smo fascinirani kompletnom serijom.Muzikom, likovima kao sto su Pikac,Milenko,Dule Pacov, ma svi da ne nabrajam.Poseban sarm, mislim da daje tragikomika svega.Od upadanja u blato do secenja prsta Duleru pacovu.

Jedino me plasi cifra 25.


Pozdrav ekipi i da vam Bog da vise zdravlja i srece.


Poseban pozdrav Bjeli mislim da je ovo kruna njegove karijere, nemoj stati sa serijom na 25
ima toliko likova pa bi sad bilo greota da se kraj skrsi u 4-5 epizoda.

pig
Nazad na vrh Ići dole
dendjo
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: subtitles   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 10:36 pm

zivim u shvici. i bas mislim da bi ta serija cak i na drugim jezicima prosla u odredjenoim krugovim naroda. raja koja je malo zainteresovana u ne-mainstream serije, i koja zanima kinematografija srbije. svaka cast za seriju. kamera, soundtrack, storyline, screenplay......

Bilo bi fantasticno da izadje dvd sa par titlova, pa da pokazem ovo par ljudima.

Zdravo!!!
Nazad na vrh Ići dole
RUSKI_RU
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: no coment   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 10:43 pm

Svaka cast..."Serija kakvu smo ZASLUZILI"...u pravom smislu te reci!!!odlicno obavljen posao!Svaka cast za ekipu koja je radila na seriji!
Nazad na vrh Ići dole
The Secr
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Skidam kapu   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 4:12 am

Sta da vam kažem?
Ova me serija dotakla u dušu. Malo iz osobnih razloga a malo zbog stanja na ovom balkanu.
Pozz iz Hrvatske.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Jun 06, 2008 12:07 am

Kao sto znate, serija se prikazuje i u Hrvatskoj, na Novoj TV, i po svemu sudeci i tamo je vrlo dobro primljena. Potvrdjuje to i kolumna koju je toj seriji posvetio Petar Glodic, dajuci vrlo zanimljivu analaizu i glumacke podele i autorske ekipe. Zanimljivi su i komentari koji je prate...
Tekst o tome mozete naci na www.tristacuda.blogspot.com - ima ih nekoliko o ovoj seriji, a ovaj je datiran sa danasnjim danom (5. jun). Evo kako pocinje:
"Rode nas vraćaju u zlatno doba televizije". Pod tim naslovom, nezavisni novinar Petar Glodic napisao je kolumnu za zagrebacki Metro portal, u kojoj se bavi serijom ‘Vratiće se rode’, koju na teritoriji Hrvatske emituje Nova TV. "Pojavila se gotovo niotkuda u našoj javnosti, poslovično nezainteresiranoj za sve što dolazi izvan naših malih, skučenih okvira. Kada je Nova TV počela s njezinim emitiranjem, valjda su samo zadrti fanovi srpskih filmova okrenuli program i pogledali prvu epizodu..."

Dakle: www.tristacuda.blogspot.com, odnosno konkretan tekst na:
http://tristacuda.blogspot.com/2008/06/tv-serija-vratice-se-rode-fenomen-i-u.html

Mozda vam bude zanimljivo. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Baba Ruza




Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.06.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimePet Jun 06, 2008 7:00 pm

Serija je istinita, to je prica o nekim ljudima koji vise ne zive na tim nasim prostorima a trebala bi da bude i neka vrsta kompenzacije, satisfakcije drustvu koje danas zivi kako zivi a i samim likovima koji su trbuhom za kruhom napustili te nase prostore. Vjerovali ili ne, dijalozi su stvarni (koristeni su prisluskivani razgovori nekih osoba), najcesce su ti razgovori iznudjeni pritiskom i vrlo teskim i slozenim situacijama, tako da bi se osoba pod pritiskom "otkrila" i kazala vise nego sto i sama misli. Ne znam koliko je to "moralno" i koliko su upravo ugrozena osnovna ljudska prava tih osoba koje su snimane, ali cilj je opravdao sredstvo i ocito je jedno da serija obiluje sa dosta istine i tu skidam kapu i scenaristima kao i reziseru Gajicu koji su uspjeli sloziti sve to u mozaik (o samom Gajicu sam na zalost tako malo znala, a dobro iskustvo mu je sigurno posluzio onaj serijal koji je snimao u americkom zatvoru). Svakako bih zeljela da se zahvalim na pojavljivanju dragoj Miri Furlan i jos drazoj Miri Banjac, nezaboravnom Bjeli, briljantnom Brstini, gospodji Karanovic, Draganu Nikolicu, koji su uspjeli svojom briljatnom glumom mnogo mnogo vise...
Mnogo pozdrava svima koliko vas ima od Bake Ruze Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Rose2a
Nazad na vrh Ići dole
die7




Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.06.2008

Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Odlicna serija   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitimeSub Jun 07, 2008 10:21 pm

U svakom pogledu odlican rad i glumacke i ekipe iza kamere.Konacno se vidi visoki kvalitet rada na Balkanu i iskustvo nasih glumaca koje su stekli u mnogobrojnim filmovima i serijama.
Serija je cijelo vrijeme imala odlicnu dinamiku i karakteri su izrastali iz epizode u epizodu a prica sve vise dobivala na intezitetu.
Kraj je bio ono sto je svima nama na ovim prostorima potrebno i da je pravljeno za nas..hvala vam
Puno pozdrava svima
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari o Seriji "Vratice se Rode"   Komentari o Seriji "Vratice se Rode" Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Komentari o Seriji "Vratice se Rode"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vratice se rode napravile haos, ljudi postaju nervozni....
» vratice se rode soundtrack
» Najave za nove epizode

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vratice se rode :: Serija "Vratice se Rode" :: Komentari o seriji-
Skoči na: